آجیل چهار تخمه در ایران پرطرفدارترین آجیل است

دانه های کتان را به عنوان منبع عالی فیبر انتخاب کنید – یک اونس از دانه ها حاوی 7.7 گرم است.

یک اونس بادام مصرف فیبر را 3.5 گرم افزایش می دهد، در حالی که تخمه آفتابگردان حاوی 3.1 گرم فیبر در هر اونس است.

یکی از پرطرفدارترین آجیل ها آجیل چهار تخمه می باشد.

یک وعده معادل پسته و اسپند به ترتیب 2.9 و 2.7 گرم است.

چربی های سالم

شما به چربی به عنوان بخشی از رژیم غذایی خود نیاز دارید و خوردن آجیل به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که چربی دریافتی شما از چربی غیراشباع سالم به جای چربی های اشباع مضر موجود در گوشت ها و سایر محصولات حیوانی تامین می شود.

گردو و دانه های کتان، به ویژه، مصرف چربی سالم شما را افزایش می دهند، زیرا حاوی اسید آلفا لینولنیک، نوعی اسید چرب امگا 3 هستند.

این نوع چربی به حفظ عملکرد مغز کمک می کند، گلبول های قرمز خون شما را تغذیه می کند و به مبارزه با التهاب اضافی کمک می کند.

آجیل

گردوی انگلیسی را برای افزایش دریافت امگا 3 انتخاب کنید – طبق گفته موسسه لینوس پاولینگ، هر اونس آجیل حاوی 2.6 گرم اسیدهای چرب امگا 3 است که بیشتر از 1.1 گرم مورد نیاز روزانه برای زنان یا 1.6 گرم مورد نیاز روزانه برای مردان است.

دانه‌های کتان منبع غنی امگا 3 هستند و 1.6 گرم چربی در هر قاشق غذاخوری وجود دارد.

رژیم غذایی سرشار از آجیل و دانه ها نیز با پیشگیری از بیماری به حفظ سلامتی شما با افزایش سن کمک می کند.

افرادی که به طور منظم آجیل مصرف می کنند نسبت به افرادی که به ندرت آجیل می خورند وزن کمتری دارند و همچنین با خطر کمتری برای افزایش وزن در آینده روبرو هستند.

به گفته موسسه لینوس پاولینگ، آجیل و دانه ها هر دو به کاهش سطح التهاب در بدن شما کمک می کنند، که ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد. مصرف آجیل همچنین با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.