روغن موتور شتاب بخرید سهمیه بنزین ماهانه خود را دو برابر کنید

امروزه، روغن موتور مصنوعی مدرن بسیار بیشتر از روانکاری انجام می‌دهد – این روغن محافظت در برابر سایش را فراهم می‌کند، ویسکوزیته را در دماهای مختلف حفظ می‌کند، از تجمع اسید جلوگیری می‌کند و توربوها و اجزای مدرن موتور را تمیز و محافظت می‌کند.

روغن موتور شتاب از روغن های پایه و مواد افزودنی تشکیل شده است. با این حال، کیفیت آن به طور چشمگیری بهبود یافته است. روغن های پایه حدود 70 تا 90 درصد کل را تشکیل می دهند و از گاز طبیعی یا نفت خام مشتق می شوند.

افزودنی ها بین 10 تا 30 درصد را تشکیل می دهند. آنها شامل مواد شیمیایی هستند که به عنوان مواد شوینده، اصلاح کننده اصطکاک، آنتی اکسیدان ها، بازدارنده های خوردگی و بهبود دهنده های شاخص ویسکوزیته عمل می کنند.

شاید شنیده باشید که از روغن موتور به عنوان روغن موتور یاد می شود یا برعکس. هر دو محصول در بازار یکسان هستند و به سادگی به هر ماده ای با روغن پایه که با مواد افزودنی آغشته شده است (افزودنی های ضد سایش، پخش کننده ها و شوینده ها، به چند مورد) اشاره دارد.

روغن موتور شتاب

هنگامی که در مورد روغن موتور صحبت می کنید، اغلب از اصطلاح “ویسکوزیته” استفاده می شود. اساساً ویسکوزیته روغن به آسانی ریختن روغن در دمای خاص اشاره دارد.

روغن‌های نازک‌تر در دماهای پایین‌تر راحت‌تر جریان می‌یابند و ویسکوزیته کمتری دارند، در حالی که روغن‌های ضخیم‌تر ویسکوزیته بالاتری دارند. در هوای سرد، روغن های نازک اصطکاک را کاهش می دهند و به موتورها کمک می کنند تا سریعتر روشن شوند.

در دماهای بالاتر، روغن های غلیظ فشار روغن و استحکام فیلم را حفظ می کنند و بارهای سنگین تری را تحمل می کنند. شاخص ویسکوزیته توانایی روغن را برای مقاومت در برابر تغییرات ویسکوزیته با تغییرات دما اندازه گیری می کند.

بیشتر روغن های موتور چند درجه با بهبود دهنده های شاخص ویسکوزیته فرموله می شوند که از افزودنی های پلیمری برای کمک به حفظ ویسکوزیته روغن در طیف وسیعی از دماها استفاده می کنند و از قطعات موتور در برابر سایش محافظت می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.