لوبیا چیتی زودرس توسط سازمان بهداشت جهانی موثر تر از مسکن های شیمیایی شناخته شد

لوبیا چیتی سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی است. به نظر می رسد رنگ پوشش لوبیا بر ظرفیت آنتی اکسیدانی تأثیر می گذارد زیرا این با محتوای فنلی کل لوبیا ارتباط دارد.

لوبیا چیتی زودرس دارای فعالیت آنتی اکسیدانی بیشتری نسبت به لوبیا سفید هستند. علاوه بر این، برخی از این ترکیبات آنتی اکسیدانی در طی روش های آماده سازی و پخت معمولی از بین می روند، اگرچه مقادیر قابل توجهی از آنتی اکسیدان ها هنوز باقی مانده است.

حتی اگر لوبیا اغلب به عنوان یک غذای کاهش وزن تبلیغ نمی شود، مصرف منظم حبوبات غنی از مواد مغذی ممکن است بر کاهش وزن یا مدیریت تاثیر بگذارد، اگرچه تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

بر اساس نتایج حاصل از بررسی ملی سلامت تغذیه در سال 1999 تا 2002، افرادی که به طور منظم لوبیا مصرف می کردند، وزن بدن کمتر، دور کمر و فشار خون سیستولیک کمتری داشتند، علاوه بر این، فیبر، پتاسیم، منیزیم، آهن و آهن بیشتری دریافت کردند.

بر اساس نتایج مطالعات انجام شده در برزیل، یک رژیم غذایی سنتی سرشار از برنج و لوبیا با شاخص توده بدنی (BMI) پایین‌تری در مقایسه با یک رژیم غذایی معمولی غربی که حاوی چربی، تنقلات و نوشابه بیشتری بود، مرتبط بود.

لوبیا چیتی زودرس

مصرف لوبیا ممکن است به احساس سیری کوتاه مدت در نتیجه محتوای فیبر و پروتئین لوبیا کمک کند.

در مطالعه‌ای روی 35 مرد چاق که با چهار رژیم غذایی غنی از پروتئین تغذیه می‌شدند، رژیم غذایی که اکثر پروتئین را از حبوبات (از جمله لوبیا) تامین می‌کرد، بیشترین میزان کاهش وزن را در یک دوره هشت هفته‌ای ایجاد کرد.

گروهی که به آنها دستور داده شد حداقل چهار روز در هفته حبوبات بخورند، در مقایسه با گروه های دیگر، کاهش قابل توجهی در اندازه دور کمر، توده چربی بدن، فشار خون و کلسترول تام داشتند.

محققان نقش هورمون ها از جمله لپتین و گرلین را در تنظیم اشتها و وزن مطالعه کرده اند. محققان سطح لپتین و گرلین را در 36 مرد حساس به انسولین و 28 مرد مقاوم به انسولین تعیین کردند.

سطح لپتین در میان گروهی که رژیم غذایی غنی شده با حبوبات مصرف می کردند کاهش یافت. زمانی که لپتین در غلظت های کمتری وجود داشته باشد، در تنظیم اشتها موثرتر است و ممکن است به کاهش وزن و حفظ وزن کمک کند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.