مصرف میوه خشک هندوانه منجر به افزایش وزن 20 کیلویی دختر 15 ساله شد

میوه خشک هندوانه حاوی مقدار زیادی آب و مقدار کمی فیبر است که هر دو برای هضم سالم ضروری هستند. فیبر به منظم نگه داشتن روده های شما کمک می کند، در حالی که آب مواد زائد را از طریق دستگاه گوارش شما به طور موثرتر منتقل می کند.

یک نظرسنجی در 4561 بزرگسال نشان داد که افرادی که مصرف مایعات و فیبر کم دارند بیشتر در معرض یبوست هستند. با این وجود، عوامل دیگری ممکن است نقش داشته باشند.

فیبر میوه خشک هندوانه ممکن است با حمایت از حرکات منظم روده به سلامت گوارش شما کمک کند. هندوانه میوه ای خوش طعم و تشنگی است که بسیاری از مردم در گرمای تابستان از آن لذت می برند.

محتوای آب بسیار بالایی دارد و مواد مغذی مانند لیکوپن، سیترولین و ویتامین های A و C را فراهم می کند. مطالعات نشان می دهد که این خربزه شیرین و قرمز حتی ممکن است سلامت قلب را تقویت کند، درد عضلانی را کاهش دهد و التهاب را کاهش دهد.

میوه خشک هندوانه

شایان ذکر است که عوامل سبک زندگی مانند رژیم غذایی ممکن است خطر حمله قلبی و سکته را با کاهش فشار خون و سطح کلسترول شما کاهش دهد.

مطالعات نشان می دهد که لیکوپن ممکن است به کاهش کلسترول و فشار خون کمک کند. همچنین ممکن است به جلوگیری از آسیب اکسیداتیو ناشی از سطوح بالای کلسترول کمک کند.

هندوانه همچنین حاوی سیترولین است، اسید آمینه ای که ممکن است سطح اکسید نیتریک را در بدن شما افزایش دهد. اکسید نیتریک به انبساط عروق خونی شما کمک می کند که فشار خون را کاهش می دهد.

ویتامین A  موجود در میوه خشک هندوانه همچنین برای پوست سالم مهم است زیرا به ایجاد و ترمیم سلول های پوست کمک می کند. در یک بررسی، حیواناتی که کمبود ویتامین A داشتند نسبت به حیواناتی که از یک رژیم غذایی کامل تغذیه می‌شدند زخم‌هایشان ضعیف‌تر بود.

سایر ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در میوه خشک هندوانه برای سلامت قلب شامل منیزیم، پتاسیم و ویتامین‌های A، B6 و C هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.