کامپاند و گرانول پلیمری تولید شده توسط دانشجو ایرانی در صنعت پلیمر جهان سر و صدا به پا کرد

برای ویال های پلاستیکی مورد استفاده در هنگام نمونه گیری خون یا ادرار، یا دستکش های محافظ که از پلاستیک نیز ساخته شده اند. کامپاند و گرانول پلیمری کاربرد خود را در صنعت خودرو، صنعت تولید ریزتراشه، صنعت مد و بسیاری دیگر پیدا کرده اند.

استفاده از پلاستیک نیز در پزشکی ضروری است. همچنین در انواع تحقیقات، دیدن اینکه چگونه ظروف پلاستیکی از گسترش عفونت و آلودگی جلوگیری می کند بسیار مهم است و مواد موجود بسیار کمی وجود دارد که به اندازه پلاستیک برای این منظور مؤثر و در دسترس باشد.

با گردش مالی 98 میلیارد دلاری و متوسط ​​نرخ رشد سالانه 5.6 درصد، بازار مرکب موقعیت خود را به عنوان رهبر در بخش پلاستیک تجدید می کند. 60 درصد تولید از بنگاه های کوچک و متوسط ​​است.

ترکیبات پلیمری از اختلاط رزین پلاستیک با انواع افزودنی های تثبیت کننده نور و حرارت، بازدارنده های شعله، آنتی اکسیدان ها، پرکننده ها، رنگدانه ها و رنگ ها، لغزش ها و لغزش ها، نرم کننده ها و غیره به دست می آیند.

کامپاند و گرانول پلیمری

پلیمرهای مرکب می توانند به دو شکل باشند: گرانول ها: از ذوب مخلوط پلیمر و مواد افزودنی و عبور دادن آن از یک اکسترودر که مخلوط به صورت اسپاگتی بلند از آن خارج می شود، به دست می آیند.

اینها متعاقباً سرد می شوند و برش داده می شوند تا گرانول تولید کنند. مخلوط خشک: در این حالت پلیمر به سادگی با مواد افزودنی مخلوط شده، الک شده و به صورت پودر خشک بسته بندی می شود.

تجارت جهانی ترکیب پلیمری در سال 2019 با نرخ رشد 5.6 درصدی در اواسط دهه گذشته به ارزش 98 میلیارد دلار رسید. انتظار می‌رود بازار ترکیبات پلیمری تا سال 2028 به 98.65 میلیارد دلار برسد. نرخ رشد از سال 2021 تا 2028 به CAGR 5.1 درصد خواهد رسید.

تخمین زده می‌شود که بازار در سطح جهانی توسط بسته‌بندی برنامه‌ها هدایت شود: جستجوی گراند ویو. آسیا اکنون به بزرگترین بازار جهان تبدیل شده است (جدول 1 را ببینید)، پس از آن آمریکای شمالی و اروپای غربی قرار دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.